Baterie kondensatorów

Projektujemy oraz montujemy baterie kondensatorów, które mają za zadanie magazynowanie i oddawanie energii elektrycznej. Ich głównym celem jest kompensacja energii biernej w systemach elektroenergetycznych, co przyczynia się do poprawy jakości dostarczanej energii i obniżenia kosztów jej wykorzystania. Oferujemy także różnego typu obudowy metalowe elektryczne [linkujemy do  https://www.jurex.com.pl/obudowy-metalowe], które służą między innymi do prefabrykacji baterii kondensatorów.

Czym jest kompensacja energii biernej?

Oferowane przez nas baterie kondensatorów służą do kompensacji energii biernej, której zadaniem jest zrównoważenie wpływu obciążeń indukcyjnych i pojemnościowych w systemach elektroenergetycznych. Takie urządzenia jak silniki czy transformatory generują energię bierną, która nie jest wykorzystywana do wykonywania pracy, lecz krąży w obwodzie między źródłem a odbiornikiem. Energia bierna powoduje wzrost strat energii oraz obniżenie jakości dostarczanej energii elektrycznej. Kompensacja energii biernej polega na wprowadzeniu do systemu elementów o charakterystyce pojemnościowej, takich właśnie jak baterie kondensatorów, które magazynują i oddają energię bierną.

Baterie kondensatorów a ochrona środowiska

Poprzez redukcję strat energii i poprawę efektywności energetycznej baterie kondensatorów przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych substancji powstających podczas produkcji energii elektrycznej. Dlatego nasze wysokiej jakości baterie kondensatorów mogą być jednym z elementów strategii mającej na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne.

obudowy metalowe
Rozdzielnice elektryczne

O nas

Specjalizujemy się w produkcji i prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych oraz obudów metalowych.

Social Media

Rozdzielnice elektryczne
obudowy metalowe
obudowy metalowe
obudowy metalowe

Zapraszamy do współpracy

Adres: 85-235 Bydgoszcz, ul.Śląska 41, woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel: + 48 501 337 502

E-mail: jurex@jurex.com.pl